درباره پارسا حسن دخت

پارسا حسن دخت هنرآموخته نزد، استاد رضا طباطبایی در رشته ی آواز از سن ده سالگی در اصفهان، فراگیری اصول صداسازی و ردیف طاهر زاده نزد حمیدرضا نوربخش، شرکت در کارگاه آواز استاد محمدرضا شجریان و فراگیری آواز در مکتب اصفهان نزد استاد علی اصغر شاه زیدی. فعالیت ها: اجرای کنسرت های متعدد با گروه های کهن، خاموش، رهاب، آریا و…

(آواز سنتی) در آموزشگاه موسیقی چکاد توسط استاد پارسا حسن دخت.

پارسا حسن دخت، از شاگردان استاد محمدرضا شجریان می باشد. وی آموزش آواز را از سن 10 سالگی نزد استاد طباطبایی آغاز نمود و در ادامه به فراگیری اصول صداسازی و ردیف طاهرزاده نزد حمید رضا نوربخش، تصنیف خوانی و وزن خوانی نزد استاد کامیار فانیان و آواز در مکتب اصفهان در محضر استاد علی اصغر شاهزیدی پرداخت. و سپس در كلاسهاي استاد محمدرضا شجريان پذيرفته شد و به تكميل دانسته هاي خود نزداستاد پرداخت.

پارسا حسن دخت، کنسرت های متعددی در کشورهای مختلف از جمله فرانسه، اتريش، سوئد، يونان، دانمارك، ترکیه (قونیه)، هند و ایران با گروه هاي كهن، خاموش، رهاب، آريا وكيوان ساكت داشته است. از آثار منتشرشده ایشان می توان به آلبوم “ایرانه خانم” به آهنگسازی پیمان سلطانی و اجرای ارکستر سمفونیک بین المللی چک و اسلواکی و نوازندگان ارکستر سازهای ملی ایران، به رهبری استاد علی رهبری و با همکاری پنجاه و سه خواننده ی سولیست و همچنین آلبوم هجران (به یاد استاد محمدرضا لطفی) به آهنگسازی فاطمه فریدی زاده اشاره نمود.